
Park Miniatur
W miejscowości Inwałd 7 kilometrów od Wadowic wybudowano Park Miniatur. Na powierzchni ponad 40 tys. m kw. zgromadzono wiele znanych budowli. Wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25.Zwiedzając park można podziwiać m. in.: Świątynie Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Tryumfalny, Sfinksa, Biały Dom.

Inwałdzki Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa i piękne kompozycje roślinne.
Bazylika Św. Piotra i plac św. Piotra to prawdziwa perełka Parku. Obiekt, bardzo wiernie wykonany, dużo większy od pozostałych, najbardziej przyciąga zwiedzających.


Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków.


Jak twierdzą budowniczowie, wykonanie jednego modelu to kilkaset godzin pracy. Obok zamek w Będzinie.
Miniatury zostały ładnie wkomponowane w otaczającą zieleń - w tym celu zrobiono wiele małych stawów poprzecinanych strumykami.

Z polskich budowli można zobaczyć m.in .: krakowskie Sukiennice, zamki królewskie w Warszawie i Krakowie, ratusze w Zamościu i Poznaniu, Katedrę Wawelską, Zamki w Kórniku, Bielsku- Białej, Reszlu, Gołuchowie, Łańcucie, Malborku, Kwidzynie, Latarnię w Świnoujściu.

Co warto wiedzieć
Na terenie Parku znajdują się: Park Miniatur Architektonicznych, Zielony Labirynt, Mini Lunapark oraz piknikowa gastronomia.Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa oraz przepiękne kompozycje roślinne. Czas spędzany w parku to nie tylko nauka, lecz również doskonały relaks.
W sumie kilkadziesiąt miniatur i dodatkowe w cenie biletu przejażdżki ciuchcią, na karuzeli (nieograniczona ilość razy) oraz jazda samochodzikiem elektrycznym na torze. Na miejscu można także coś zjeść, napić się i odpocząć na stylowych ławeczkach.
PARK ZIELONY LABIRYNT to 2.000 m2 doskonałej zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Skomplikowany system korytarzy labiryntu wymaga poświęcenia od kilku do kilkudziesięciu minut na dotarcie do celu. W chwili obecnej roślinność labiryntu ma wysokość 1,2 m ale docelowo (czyli za około 5 lat) osiągnie 1,70 m. Nad labiryntem wybudowany został pomost widokowy, z którego rodzice mogą obserwować swoje dzieci.
Warownia
W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofamy się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca.