Ramy cyfrowe

Ramy cyfrowe - doskonałe dla zawodowych fotografów oraz osób, które chcą ożywić swoje obrazy.Chcemy pokazać ciekawsze rozwiązania , gdzie rama cyfrowa nałożona na zdjęcie zmienia jej wygląd, wymusza barwę, nasycenie, kolor. Zaletą jest również ich wieloużytkowość.Większość prac można wykonać samemu w każdym programie graficznym, który obsługuje warstwy.

 

rama

Zawijanie krawędzi i cieniowanie tekstur, to w niektórych programach graficznych zestaw gotowych filtrów. Wiele gotowych rozwiązań znajdziemy również w internecie.

Największa korzyść, jaka płynie ze stosowania takich szablonów jest taka, że wygląd fotografii zmienia się automatycznie po wklejeniu postaci i wcześniej zrobione ramy możemy użyć wielokrotnie.

rama

Do uzyskania tego efektu użyto kilka gotowych tekstur mieszanych w różnych trybach, zanik koloru osiągniemy nakładając odpowiednią teksturę w trybie mieszania (kolor).

rama

Możemy się pokusić, by przy pomocy tabletu własnoręcznie namalować ładną ramkę. Dziewczyna w ramce to efekt pędzla malarskiego.

Podobnie wykonana rama, jednak górna warstwa to brązowa tekstura mieszana w trybie kolor ze zmniejszonym współczynnikiem krycia - oddaje efekt sepii.

rama

Co warto wiedzieć?

Wybór ramek i albumów fotograficznych pokazuje, że ich cyfrowe odpowiedniki nie są, i jeszcze długo nie będą, konkurowały z papierowymi, drewnianymi czy szklanymi. Pomimo to ramy cyfrowe coraz częściej są stosowane w wielu zakładach fotograficznych. Zakład, który chce poszerzyć swoją ofertę powinien wdrażać rozwiązania dostępne w fotografii cyfrowej.

Większość rozwiązań, czy gotowych szablonów znajdziemy w sieci, jednak zachęcam do własnych prac i pomysłów na ciekawą ramę

 

Kompozycja wykonana z gotowych dodatków w postaci gałązek, kwiatów, liści.

rama

Ciekawym pomysłem jest naniesienie fotografii na nierówne podłoże.

rama

Na koniec rama bardzo prosta w wykonaniu - możemy w nią wkleić zdjęcia z wakacji.

rama